Spektakl: Nasze czasy

Stacjonarne
Kategoria: Teatr
Data
18 października 2024
Godzina
19:30 - 20:45
Czas trwania
1 h 15 minut
Organizator
Miejsce
Pałac Kultury i Nauki, Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka – Mała Scena
Wolnych 3 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Na Małej Scenie jest tylko jedno miejsce dla osoby poruszającej się na wózku. Jeśli poruszasz się na wózku, poinformuj nas o tym.

Bilety dla widzów Festiwalu dostępne w cenie 20 zł.
Rezerwacja miejsc możliwa jest wyłącznie przez formularz festiwalowy.
Organizator wydarzenia skontaktuje się z osobami zgłaszającymi chęć udziału w wydarzeniu i przekaże informacje o zakupie biletów.
Po potwierdzeniu rezerwacji w ustalonym terminie zamówienie można opłacić przelewem na konto wskazane w zamówieniu lub osobiście w kasie biletowej (gotówką lub kartą) w godzinach jej pracy.
W przypadku wyczerpania puli festiwalowej mamy dostępne w kasie teatru bilety dla osób z niepełnosprawnością i ich asystentów: w cenie 20 zł za bilet.

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

16 października 19:00
Opis: NASZE CZASY
1 H 15 MIN (BEZ PRZERWY) | MAŁA SCENA
Płynie, leci, mija, zwalnia, przyspiesza, pędzi. Ktoś ma mnóstwo, komuś brakuje. Można się z nim ścigać, można go przeliczać, marnować, dobrze wykorzystywać - ale i tak każdemu równo odmierza etapy życia i drogę ku śmierci. Można go też spędzić w teatrze. Na spektaklu - o czasie.

Przekrojowa obsada (w niej aktorki i aktorzy młodzi, trochę starsi, i jeszcze trochę starsi…) w osobistej, scenicznej podróży do wnętrza klepsydry - opowieści o tym, jak różnie doświadczamy swojego wieku i o tym, jak subiektywnie i indywidualnie doświadczamy czasu. Opowieści o sprawie bardzo ludzkiej, zwykłej i prostej, a zarazem kosmicznie skomplikowanej i ostatecznej: płynącym czasie. O świadomości czasu, o obsesjach, lękach i radościach związanych z czasem. Ale i o tym, żeby chwytać realność czasu tu i teraz. Bo teatr to przecież także przestrzeń, w której aktorzy i widzowie decydują się dzielić ze sobą czas.
reż. Weronika Szczawińska
Ostrzeżenia Ze względu na sceny nagości spektakl może być nieodpowiedni dla osób poniżej 18 roku życia.
Zdjęcie przedstawia aktorów w czarnym samochodzie bez dachu. Dziewczyna za kierownicą stoi, wystawia prawą rękę do przodu. Dziewczyna obok niej uśmiecha się szeroko i wystawia ręce do góry. Z tyłu jest dwóch mężczyzn. Jeden siedzi a drugi stoi i wypina pierś do przodu.
Pętla indukcyjna
Pętla indukcyjna
Języki na wydarzeniu: polski
Odbiorcy: Osoby powyżej 16 r.ż., Seniorzy i seniorki