Dyskusja, Spotkanie, Zwiedzanie, Wystawa: Rytmy Przemijania – oprowadzanie i spotkanie z Sylwestrem Piędziejewskim

Stacjonarne
Kategoria: Galeria
Data
17 października 2024
Godzina
18:00 - 20:00
Czas trwania
2 h
Organizator
Miejsce
Galeria Test
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach:
Opis: Sylwester Piędziejewski to ekspresyjny artysta, wyczulony na dźwięk koloru i obdarzony swobodą gestu. Przyjmuje postawę poszukującą, maluje po to, by „nie pozostawać w jednym miejscu”. Pracuje z rozmachem, używa różnych podobrazi i środków wyrazu. Choć posługuje się gwaszem, olejem, akrylami oraz rysuje na papierze bądź na tynku, jego ulubioną techniką jest niezwykle lekka i ulotna akwarela. Pozwala ona na ekspresję indywidualizmu, spontaniczność tworzenia, wykonanie szkicowych „notatek” w plenerze oraz zmierzenie się ze zmiennością przyrody. Komplementarność jego działań jest zdumiewająca – płótno, papier, tektura, drewno czy otynkowana ściana to naturalne środowisko artysty. Artysta bardzo ceni też szlachetność bogatej, niespokojnej materii malarstwa ściennego. Swe prace „ścienne” nieustannie zmienia, poprawia, zdziera z nich kolejne warstwy. Drapiąc w wapnie, bawi się kolorem oraz grą wypukłości i wklęsłości faktury tynku.
Obraz przedstawia abstrakcyjną kompozycję z dominującymi kolorami żółtym i niebieskim, z dodatkiem ciepłych odcieni pomarańczowego, czerwonego i ciemnych barw. Żywe, intensywne kolory są nakładane na płótno w szerokich, nieregularnych plamach i smugach, tworząc wrażenie dynamicznego ruchu i głębi. Kompozycja ma pionowe i poziome formy, które zdają się przeplatać, a jasne, żółte elementy kontrastują z głębokim, intensywnym niebieskim tłem, nadając obrazowi energię i emocjonalne napięcie.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Pętla indukcyjna
Pętla indukcyjna
Tłumaczenie na polski język migowy
Tłumaczenie na polski język migowy
Języki na wydarzeniu: język polski
Tłumaczenie na żywo na język: język polski
Odbiorcy: Grupy zorganizowane, Dzieci, Osoby powyżej 16 r.ż., Seniorzy i seniorki, Rodziny, Rodzice/Opiekunowie osób z niepełnosprawnością