Warsztaty: Nie taki robal i wąż straszny

Stacjonarne
Kategoria:
Data
5 października 2023
Godzina
10:30 - 11:30
Czas trwania
1 h
Organizator
Miejsce
Sala edukacyjna w budynku Ptaszarni
Wolnych 0 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Warsztaty tylko na zapisy, całość bezpłatna. Wejście do ZOO od strony ulicy Ratuszowej.
Prosimy o odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie (najlepiej od strony Ratuszowej 1/3 skąd jest najbliżej do miejsca wydarzenia tj. sali edukacyjnej w Ptaszarni).
Opis: Kameralne warsztaty z udziałem zwierząt, takich jak żółwie, jaszczurki, węże oraz kilka gatunków bezkręgowców (patyczaków, straszyków, liśćców, wijów, ślimaków). Zajęcia odbywają się w salce edukacyjnej w budynku ptaszarni. Salka dostępna jest dla osób na wózkach. Uczestnicy zajęć mają okazję poznać zwierzęta, które na ogół budzą lęk i przerażenie. Możliwość bezpośredniego kontaktu pozwala na pozbycie się ewentualnych fobii i lęków, stwarza doskonałą okazję do bliższego poznania konkretnych gatunków zwierząt, ich budowy, biologii oraz sposobów hodowli w warunkach domowych. Prowadzący opowiedzą jakie są potrzeby żywieniowe poszczególnych gatunków, w jaki sposób się nimi prawidłowo opiekować, jak urządzić terrarium lub założyć hodowlę. Każde warsztaty dopasowane są do konkretnej grupy odbiorców i ich możliwości oraz chęci zaangażowania. Dodatkowa atrakcją będzie możliwość oglądania eksponatów, takich jak skóra węża, szczeki rekina, czaszki lub pióra.
Ostrzeżenia Zwierzęta biorące udział w warsztatach (gady, bezkręgowce) mogą budzić strach, prosimy o uprzedzenie uczestników.
Gekon lamparci na dłoni
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Tyflografika, materiały do dotykania
Tyflografika, materiały do dotykania