Zwiedzanie: Poczuj teatr – zwiedzanie sensoryczne Starego Teatru

Stacjonarne
Kategoria: Muzeum, Teatr
Data
5 października
Godzina
16:30 - 18:30
Czas trwania
2 h
Organizator
Miejsce
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Wolnych 20 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Cena biletu to 1 zł. Bilety można odbierać w w kasie przy ul. Jagiellońskiej 1.
Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 11:00-19:00, w niedziele od 11:00 do 15:30 i na godzinę przed spektaklem.
Telefon: + 48 12 422 90 80

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

5 października 16:30
Opis: "Poczuj teatr/Zwiedzanie sensoryczne Starego Teatru z audiodeskrypcją" to zmysłowa podróż przez zakamarki i tajemnice teatru. Wspólnie odkryjemy miejsce, gdzie teraźniejszość spotyka się z przeszłością. Doświadczymy teatru za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu, języka i wyobraźni.
Podczas naszej podróży poczujesz pod stopami deski legendarnej Dużej Sceny. Poznasz fakturę kostiumów oraz kształt rekwizytów. Poczujesz, jak teatr pachnie. Posłuchasz muzyki teatralnej i poszukasz nowych dźwięków w przestrzeni. Krok po kroku odkryjesz zabytkowy budynek. Poczujesz na własnej skórze wielkość przestrzeni i za pomocą dotyku poznasz teatralne detale. Odwiedzisz także Muzeum Interaktywne i Centrum Edukacji Teatralnej. Interaktywne aplikacje pomogą Ci wcielić się w role twórców i twórczyń teatru. Usiądziesz także na specjalnym krześle z urządzeniem do odbierania drgań różnej częstotliwości. Poczujesz jak dźwięk przepływa przez Twoje ciało.
Wydarzenie odbędzie się z audiodeskrypcją na żywo.
Dostępność wydarzenia dofinansowana przez Festiwal Kultury bez Barier
Stary Teatr, Sala Modrzejewskiej. Przestronne, jasne wnętrze z drewnianym parkietem. Na beżowo-szarych ścianach namalowane liczne motywy dekoracyjne w kształcie liści i kwiatów. W pomieszczeniu znajdują się drewniane, okrągłe stoły. Przy stołach oraz pod ścianą po prawej stronie stoją eleganckie krzesła obite materiałem w kolorze jasnego złota. Na ścianie po lewej stronie znajdują się duże okna z otwartymi okiennicami. Przez okna wpada do wnętrza dzienne światło. Pod sufitem wiszą zapalone, kolorowe żyrandole.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Słuchawki wyciszające
Słuchawki wyciszające
Tyflografika, materiały do dotykania
Tyflografika, materiały do dotykania
Języki na wydarzeniu: polski