- Fundacja Kultury bez Barier z siedzibą w Warszawie przy ul. Batalionów Chłopskich 76/70, 01-308 Warszawa, wpisaną do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz do rejestru przedsiębiorców prowadzonych przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000223025, o numerze NIP 118-17-63-221, numerze REGON 015889370 (dalej: Fundacja).
- Urząd Miasta Stołecznego Warszawy z siedzibą w Warszawie (00-950), pl. Bankowy 3/5, o numerze NIP 5252248481, numerze REGON 015259640
- Teatr Ochoty – Ośrodek Kultury Teatralnej, z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 02-053), ul. Reja 9, o numerze NIP 5261662926, numerze REGON 010971658
- Mazowiecki Instytut Kultury z siedzibą w Warszawie (00-139), ul. Elektoralna 12, o numerze NIP 525-000-59-00 i numerze REGON 146115201
Data
12. edycja Festiwalu Kultury bez Barier odbędzie się w dniach od 15 do 20 października 2024 roku.
Cel Festiwalu
Celem Festiwalu jest organizacja dostępnych wydarzeń kulturalnych. Organizatorzy Festiwalu dbają o dostępność kultury, udostępniają jej teksty, wydarzenia, jej miejsca.
Organizatorzy chcą, aby każdy – niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności, sytuacji materialnej czy rodzinnej – mógł uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i imprezach miejskich.
Definicje
- Partner: podmiot organizujący wydarzenie w programie Festiwalu (instytucja, organizacja pozarządowa, firma, tj. spółka oraz przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, osoba prywatna, kolektyw). Partner jest elastyczny, nastawiony na ludzi, otwarty, niosący ideę dostępności. Wydarzenia organizowane przez Partnera powinny być projektowane tak, by włączyć w nie jak najwięcej osób i nastawione na możliwość wspólnego spędzania czasu, bez względu na niepełnosprawność.
- Festiwal: 12. Festiwal Kultury bez Barier – wielkie święto kultury dostępnej.
Festiwal łączy ludzi i instytucje. - Hasło przewodnie festiwalu: MOŻESZ, co chcesz!
W 2023 roku pokochaliśmy hasło „Możesz mniej”. Chcieliśmy głośno mówić o tym, że robienie mniej i wolniej jest w porządku.
W tym roku ta myśl wciąż nam towarzyszy, ale rozszerzamy ją dla tych, którym przyjemność sprawiają także inne rzeczy. „Możesz co chcesz” ma przypominać nam, że jesteśmy różni, różnie korzystamy z kultury, różnie lubimy planować sobie czas, mamy różne zasoby, różne rzeczy dają nam energię.
W tym roku każdy może co chce! I liczymy na to, że dzięki temu łatwiej znajdą się osoby i instytucje, dla których ważne są te same wartości. - Usługi dostępności: rozwiązania zwiększające dostępność wydarzenia dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Osobą ze szczególnymi potrzebami jest między innymi osoba z niepełnosprawnością, osoba neuroatypowa, osoba starsza, osoba nieznająca języka polskiego, rodzic z dzieckiem, itd. - Uczestnik: osoba, która bierze udział / zadeklaruje chęć udziału poprzez system rezerwacji w wydarzeniu/wydarzeniach organizowanych w ramach Festiwalu.
- Program: zbiór dostępnych wydarzeń organizowanych w ramach Festiwalu, dostępny na
stronie Festiwalu w zakładce „Program”.
Zasady organizacji wydarzeń
- Wydarzenia 12. Edycji Festiwalu odbywają się w miejscach wskazanych przez Partnerów, zgodnie z Programem.
- Program 12. Edycji Festiwalu może ulec zmianie. Obowiązująca wersja programu znajduje się na stronie Festiwalu.
- Za prawidłowy przebieg wydarzenia będącego w programie 12. Edycji Festiwalu oraz bezpieczeństwo jego Uczestników odpowiada Partner, który organizuje wydarzenie.
- Osoby małoletnie uczestniczą w wydarzeniu na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi opiekę.
- Miejsca na wydarzenia w ramach 12. Edycji Festiwalu mogą być ograniczone (biletowane z obowiązkową rezerwacją miejsc) lub nieograniczone (wstęp wolny lub bez obowiązkowej rezerwacji miejsc).
- W przypadku wydarzeń z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje rezerwacja miejsc przez system rezerwacji Festiwalu. W formularzu rejestracji na wydarzenie dostępne w ramach Festiwalu Uczestnik wskazuje liczbę miejsc (w tym miejsce dla Asystenta, jeśli zaznaczył konieczność uczestniczenia w wydarzeniu z Asystentem), rodzaj oczekiwanego narzędzia ułatwiającego dostępność (tłumaczenie PJM, audiodeskrypcja, napisy itp.), a także swoje dane kontaktowe.
- Uczestnik może dokonać rezerwacji jako zalogowany użytkownik strony, lub jako Gość.
- Po dokonaniu rezerwacji Partner przejmuje kontakt z Uczestnikami wydarzenia.
- Po dokonaniu rezerwacji na niektóre spektakle teatralne Uczestnik powinien wykupić bilety w kasie Teatru jak najszybciej, jednak nie później niż w dacie wskazanej w wydarzeniu jako „Termin wykupienia biletów”. W przypadku braku wykupienia biletu w określonym terminie – rezerwacja wygasa.
- W wyjątkowych sytuacjach Partner umożliwia zakup biletów tuż przed wydarzeniem, w takim przypadku Uczestnik kontaktuje się bezpośrednio z Partnerem.
- Opłaty za bilet Asystenta ponosi uczestnik korzystający z usługi Asystenta podczas wydarzenia, na które wstęp jest biletowany.
- Uczestnik może zrezygnować z udziału w wydarzeniu, na które zarezerwował uprzednio miejsce. W razie rezygnacji Uczestnik powinien niezwłocznie anulować rezerwację poprzez panel „Twoje konto” w systemie rezerwacji Festiwalu lub kontakt z Działem Rezerwacji. Organizator zastrzega możliwość odmowy rezerwacji miejsca na kolejne wydarzenia osobie, która nie odwołała rezerwacji rezygnując z udziału w wydarzeniu.
Utrwalanie wizerunku podczas wydarzeń
- Organizator i Partnerzy są uprawnieni do utrwalania przebiegu wydarzeń, w tym zachowania Uczestników, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.
- Uczestnik wydarzenia przyjmuje do wiadomości, że wstęp na teren wydarzenia jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie i filmowanie jego osoby oraz na transmitowanie, rozpowszechnianie wizerunku lub głosu w związku z jakimkolwiek programem lub dokumentem przedstawiającym wydarzenie.
- Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie materiałów zawierających jego wizerunek, obejmującą wszelkie formy publikacji, w szczególności promocję w Internecie, ale także filmy reklamowe, drukowane materiały promocyjne itp. Wizerunek może być użyty do różnego rodzaju form elektronicznego przetwarzania obrazu, kadrowania i kompozycji, bez obowiązku akceptacji produktu końcowego, lecz nie w formach obraźliwych lub ogólnie uznanych za nieetyczne.
- Zgoda na wykorzystanie wizerunku jest nieodpłatna, nie jest ograniczona ani czasowo, ani terytorialnie.
- Uczestnik zrzeka się wszelkich roszczeń (istniejących i przyszłych) względem Organizatorów, w tym również do wynagrodzenia, z tytułu wykorzystywania wyżej wymienionego wizerunku na potrzeby określone powyżej.
Przetwarzanie danych osobowych
Akceptując Regulamin, Uczestnik akceptuje jednocześnie politykę prywatności.
Zmiana regulaminu
Organizatorzy zastrzegają możliwość wprowadzenia zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie w dniu następującym po ich opublikowaniu na stronie www Festiwalu.