Zwiedzanie, Wystawa: Dawno, dawno temu w Rydlówce – oprowadzanie po Rydlówce

Stacjonarne
Kategoria: Muzeum
Data
19 października 2024
Godzina
13:00 - 14:30
Czas trwania
1 h 30 minut
Organizator
Miejsce
Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa
Wolnych 8 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Jeśli nie ma już wolnych biletów w systemie, a zależy Ci, żeby przyjść, skontaktuj się z nami pod numerem 12 265 00 84.
Jeśli chcesz skorzystać z asysty na trasie z pętli tramwajowej do Rydlówki skontaktuj się z nami przed wydarzeniem pod numerem 12 265 00 84.

Sposoby dotarcia do Rydlówki na wydarzenie z pętli tramwajowej Bronowice Małe:
po wyjściu z tramwaju na pętli Bronowice Małe przy ul. Balickiej idź chodnikiem w lewo i przejdź przez przejście dla pieszych na drugą stronę jezdni (na prawo). Po przejściu przez pasy idź chodnikiem w lewą stronę aż do skrzyżowania i skręć w prawo w ulicę Zielony Most. Idź prosto ulicą Zielony Most, przejdź pod wiaduktem kolejowym i następnie pod górę aż do ul. Katowickiej. Tu przejdź przez pasy po prawej stronie i kieruj się chodnikiem w lewo. Po kilku krokach przejdź przez kolejne pasy na ul. Katowickiej po lewej stronie. Po przejściu przez pasy skręć w prawo i idź chodnikiem do skrzyżowania z ulicą Włodzimierza Tetmajera. Skręć w lewo w ul. Włodzimierza Tetmajera i idź kilka kroków w dół. Przejdź przez pasy po prawej stronie i idź dalej w dół ul. Włodzimierza Tetmajera. Idź cały czas prosto aż zmieni się nachylenie terenu i będzie bardziej pod górę. Zatrzymaj się przy adresie ul. Włodzimierza Tetmajera 28. Tu skręć w prawo i przejdź przez otwartą furtkę. Następnie stromym podejściem po wysypanej kamieniem ścieżce dojdziesz do Muzeum. Budynek jest po prawej stronie od ścieżki. Wejście do środka znajduje się z lewego boku budynku. Trzeba przejść ścieżką do końca i zejść kilka stopni po schodach z balustradą.

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

18 października 15:00
Opis: Zapraszamy do wspólnego odkrywania skarbów Rydlówki - miejsca o wyjątkowym znaczeniu dla polskiej kultury i literatury.
Rydlówka to dom pełen tajemnic, zabytkowych przedmiotów i niesamowitych opowieści, które zachwycą zarówno dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie i odkrywania magii tego miejsca. W ciekawy i interaktywny sposób opowiemy o tym, jak żyło się tu ponad 100 lat temu, kim byli mieszkańcy tego domu i dlaczego stali się bohaterami arcydramatu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Nie zabraknie anegdot, ciekawostek i zadań, które pobudza wyobraźnię najmłodszych uczestników. To wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu, nauki i zabawy.
Finansowanie: Wydarzenie może się odbyć dzięki realizacji zadania "Dostępna Rydlówka - modernizacja wystawy stałej w oddziale Muzeum Krakowa" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Fotografia wnętrza dworku. Na pierwszym planie zabytkowy drewniany stół. Na nim kolorowa korona z kwiatów z białymi i różowymi wstążkami rozłożonymi na blacie stołu. Za koroną mała zielona skrzyneczka ozdobiona malowanymi kwiatami. W tle na białych ścianach wiszą obrazy przedstawiające kobiety w krakowskich strojach ludowych.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Dla osób w spektrum autyzmu
Dla osób w spektrum autyzmu
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Słuchawki wyciszające
Słuchawki wyciszające
Tyflografika, materiały do dotykania
Tyflografika, materiały do dotykania
Języki na wydarzeniu: polski
Odbiorcy: Dzieci, Rodziny