Film, Zwiedzanie, Wystawa: „Dostępne dobranocki” – zwiedzanie ekspozycji Muzeum Dobranocek połączone z prezentacją filmów animowanych

Stacjonarne
Kategoria: Muzeum
Data
16 października - 20 października
Środa 09:00 - 17:00
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 09:00 - 17:00
Sobota 10:00 - 18:00
Niedziela 10:00 - 18:00
2024
Organizator
Miejsce
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Aby wziąć udział w wydarzeniu po zarejestrowaniu się przez stronę Festiwalu należy zakupić bilet wstępu:
- bilet normalny - 12 zł/os.
- bilet ulgowy (dzieci od 3 roku życia, uczniowie, studenci, uczestnicy studiów doktoranckich, emeryci, renciści, osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunem, nauczyciele, wychowawcy placówek opiekuńczo-wychowawczych) - 6 zł/os.
- dzieci do 3 lat - wstęp bezpłatny

Bilety dostępne na stronie: https://bilety.muzeumdobranocek.pl/ oraz w kasie Muzeum.

Usługa przewodnika po wcześniejszej rezerwacji - tel. 17 748 36 51 (koszt 40 zł)



Opis: „Muzeum Dobranocek – wspomnienia nie tylko dla dzieci” to stała wystawa Muzeum Dobranocek. Wyeksponowane są lalki i folie animacyjne, kadry, szkice, dekoracje, scenariusze i scenopisy. W muzeum oprócz pamiątek, które związane są ze światem animacji można obejrzeć również przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. Przechodząc przez kolejne pomieszczenia zwiedzający natrafi na stanowisko pracy animatora-rysownika. Zakończeniem zwiedzania jest prezentacja filmów animowanych w sali projekcyjnej Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Na dużym ekranie można będzie obejrzeć animacje z kultowymi bohaterami, m. in. z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem, Jackiem i Agatką, Misiem Uszatkiem i innymi.

Zdjęcie prezentuje fragment ekspozycji stałej Muzeum Dobranocek. W centralnej części znajduje się telewizor „Lazuryt” zaadaptowany na gablotę dla emisyjnych pacynek z pierwszej polskiej dobranocki „Jacek i Agatka”.
Audioprzewodnik
Audioprzewodnik
Napisy angielskie
Napisy angielskie
Napisy polskie standardowe
Napisy polskie standardowe
Tyflografika, materiały do dotykania
Tyflografika, materiały do dotykania
Języki na wydarzeniu: polski
Odbiorcy: Dzieci, Osoby powyżej 16 r.ż., Seniorzy i seniorki, Rodziny, Rodzice/Opiekunowie osób z niepełnosprawnością