Spektakl: Romeo i Julia

Stacjonarne
Kategoria: Teatr
Data
20 października 2024
Godzina
18:00 - 20:00
Czas trwania
2 h
Organizator
Miejsce
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Wolnych 50 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Cena biletu dla uczestników Festiwalu: 25 zł/os. Pula biletów festiwalowych wynosi 50 sztuk. Rezerwacja miejsc możliwa jest wyłącznie poprzez formularz festiwalowy. Rezerwacje uznaje się za wiążące po potwierdzeniu przez koordynatora, który skontaktuje się telefonicznie, mailowo lub SMS-em.

Po potwierdzeniu rezerwacji, bilety można opłacić w ustalonym terminie: osobiście w kasie biletowej (gotówką lub kartą) w godzinach jej pracy lub za pośrednictwem strony internetowej, zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez koordynatora. Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić na etapie rezerwacji.

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

20 października 17:30
Opis: "Romeo i Julia" – historia najsłynniejszych kochanków świata, czy może uniwersalna opowieść powtarzająca się od czasów Orfeusza i Eurydyki? Dwoje młodych, pochodzących z wrogich sobie rodów, zapłaci za swoją miłość śmiercią, która ostatecznie pojedna ich rodziny. Jednak czy to wartościowa ofiara? W tej adaptacji dramat Szekspira opowiadamy z perspektywy rodzinnej traumy. Romeo i Julia pochodzą z domów pełnych dziedziczonej przemocy, w których agresja i nienawiść są na porządku dziennym. Oboje, znając słabości swoich rodów, pragną miłości, nie przemocy. Spotykają się na balu Kapuletich, gdzie Romeo w przebraniu zakochuje się w Julii od pierwszego wejrzenia. Jednak ich miłość, tragiczna i skazana na klęskę, prowadzi do wspólnego samobójstwa. W świecie, gdzie coraz częściej mówi się o samobójstwach młodych ludzi, dramat ten stawia pytania o brak miłości, sensu i akceptacji. Prosta i współczesna opowieść, z pięknym tłumaczeniem Alicji Bral, pozwala widzom na głęboką refleksję.
Ostrzeżenia W spektaklu mogą występować sceny samobójstwa oraz śmierci, które mogą wywołać intensywne reakcje emocjonalne. Dodatkowo, należy przygotować się na intensywne warunki sensoryczne, takie jak głośna muzyka oraz intensywne efekty dźwiękowe i oświetlenie.
Finansowanie: Audiodeskrypcja do wydarzenia została zapewniona w ramach 12. Festiwalu Kultury bez Barier.
Tło plakatu jest szare, a na środku widnieje duży, granatowy napis „Romeo i Julia”, którego litery są rozmieszczone chaotycznie zarówno pionowo, jak i poziomo, tworząc czytelny tytuł. Na tytule znajduje się mniejszy napis w kolorze białym: „William Szekspir”. W prawym górnym rogu umieszczony jest logotyp Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, składający się z dwóch elementów graficznych oraz tekstu. Elementy graficzne to dwie stylizowane litery „N”, z których jedna jest czarna, a druga czerwona, ułożone obok siebie w sposób przypominający otwarte drzwi. Pod nimi znajduje się czarny napis: „Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze”. Pod logotypem widnieje małym drukiem informacja: „Dyrektor Naczelny: Tadeusz Wnuk”.  Po prawej stronie tytułu znajdują się informacje o twórcach spektaklu w kolorze czarnym: reżyserem jest Grzegorz Bral, tłumaczenie przygotowała Alicja Bral. Scenografia: Robert Florczak, kostiumy: Alicja Gruca, muzyka: Leszek Możdżer, aranżacja i realizacja: Łukasz Wójcik-Zawierucha, choreografia: Ernestina Papazyan i Adam Beta.  Nieco niżej, po lewej stronie pod tytułem, w kolorze białym, znajdują się nazwiska aktorów występujących w spektaklu: Maria Adamska, Katarzyna Baran, Agata Darnowska, Marta Kędziora-Nowaczek, Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Małgorzata Osiej, Jakub Głukowski, Andrzej Kępiński, Robert Mania, Tomasz Marczyński oraz Tadeusz Wnuk.  Poniżej, pod składem aktorskim, widnieje czarny napis informujący, że premiera odbędzie się 4 października 2024 roku.  Na samym dole plakatu znajdują się logotypy sponsorów i partnerów wydarzenia, w tym instytucji kulturalnych oraz mediów.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Napisy polskie dla niesłyszących
Napisy polskie dla niesłyszących
Pętla indukcyjna
Pętla indukcyjna
Języki na wydarzeniu: Polski
Odbiorcy: Osoby powyżej 16 r.ż., Seniorzy i seniorki, Rodziny, Rodzice/Opiekunowie osób z niepełnosprawnością