Warsztaty: Dostępna szermierka samurajska, grupa Zatoichi

Stacjonarne
Kategoria: Inne
Data
7 października
Godzina
11:00 - 12:00
Czas trwania
1 h
Organizator
Miejsce
Sala sportowa Spółdzielni Mieszkaniowej „ROZŁOGI”
Wolnych 9 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Wstęp na wydarzenie na podstawie rezerwacji dokonanej przez stronę Festiwalu.
Opis: Zapraszamy serdecznie na warsztaty dostępnej szermierki japońskiej prowadzone przez Kenseikan.To wyjątkowa okazja, aby wkroczyć w fascynujący świat japońskich sztuk walki.
KENSEIKAN oferuje unikalną okazję do poprawy kondycji fizycznej i psychicznej, a także pozwala odkryć nowe sposoby radzenia sobie z wyzwaniami życia codziennego.
Warsztaty są częścią inicjatywy Fundacji Wszelkich Możliwości oraz Szkoły Szabli Japońskiej Kenseika, która ma na celu propagowanie kultury japońskiej oraz zachęcanie osób z niepełnosprawnością wzroku oraz słuchu do aktywności fizycznej.
Nazwa grupy Zatoichi została zaczerpnięta od imienia fikcyjnego bohatera japońskiej literatury, niewidomego masażysty "Zatoichi", który był mistrzem w posługiwaniu się japońską szablą - kataną. Członkowie grupy "Zatoichi" zdobywają umiejętności japońskiej szermierki kenjutsu, rozwijają swoje zdolności oraz poznają bogatą japońską kulturę i tradycje.

Pokaz japońskiej sztuki walki. Mężczyźni w tradycyjnych japońskich strojach z szablami.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Języki na wydarzeniu: język polski