Zwiedzanie: Retro Warszawa – oprowadzanie po wystawie

Stacjonarne
Kategoria: Galeria
Data
8 października
Godzina
13:00 - 14:00
Czas trwania
1 h
Organizator
Miejsce
Art Box Gallery/ Fabryka Norblina
Wolnych 25 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Bilety na wystawę z oprowadzaniem kosztują 35 zł/os. Liczba miejsc ograniczona.
Tylko 8 października i tylko w kasie Art Box Experience, na hasło „Kultura bez barier”, będzie można wejść na wystawę na podstawie biletu ulgowego - 40 zł/os.

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

8 października 09:30
Opis: Wystawa Retro Warszawa jest projektem wyjątkowym.
Warszawa przed II wojną światową była miastem fascynującym, wielowymiarowym i różnorodnym kulturowo.
Ten barwny, tętniący życiem świat, o unikalnym kolorycie i pięknej architekturze odszedł bezpowrotnie. „Retro Warszawa” to pełna wrażeń podróż w czasie i przestrzeni pozwalająca ponownie się w nim zagłębić. Niczym wehikuł czasu przenosi nas na kilkadziesiąt minut do przedwojennej stolicy, zanurzając widzów w ożywione cyfrowo obrazy, wyraziste kolory, muzykę i dźwięki codziennego życia.

Multisensoryczna ekspozycja w Art Box Experience przygotowana została z wykorzystaniem archiwalnych materiałów starannie dobranych przez varsavianistów, muzealników i ekspertów z dziedziny edukacji. Stare fotografie i filmy zostały oczyszczone, poddane rekonstrukcji i koloryzacji, a następnie zmontowane w dynamiczny pokaz przy użyciu najnowszych technologii i sztucznej inteligencji.
Zdjęcie z wystawy. Wielkoformatowa fotografia ulicy starej Warszawy. Przedstawia konny powóz i stare auto na tle budynku. Przed fotografią na ławce, siedzą trzy osoby.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Języki na wydarzeniu: język polski