Warsztaty: 111 minut z książką – zajęcia z bajkoterapii dla osób dorosłych

Stacjonarne
Kategoria: Inne
Data
5 października
Godzina
12:00 - 14:00
Czas trwania
2 h
Organizator
Miejsce
Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich
Wolnych 0 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Wydarzenie nie jest biletowane. Nie są wymagane wejściówki.
Konieczne jest rezerwacja przez system Festiwalu oraz podanie imienia i nazwiska przed wejściem na warsztaty.
Opis: Celem zajęć jest pokazanie uczestnikom, iż odpowiednio dobrana literatura może służyć terapii i ułatwia osobisty rozwój jednostki; ukierunkowane czytanie wspiera w trudnych sytuacjach i pomaga przezwyciężać traumy.
Warsztaty będą składać się z trzech części. W pierwszej, poprzedzonej ćwiczeniami integracyjnymi, pojawi się prezentacja multimedialna opisująca zalety czytania, jego funkcje poznawcze i rozrywkowe, ale przede wszystkim kompensacyjne i terapeutyczne. Opisane zostaną także klasyczne bajki (Ezopa, La Fontaine’a i Krasickiego). W drugiej części zostanie podjęta próba diagnozy problemów i potrzeb uczestników, pojawią się współczesne bajki terapeutyczne (związane z przystosowywaniem się do norm społecznych, służące poprawie jakości życia). Natomiast w trzeciej części warsztatów, uczestnicy spróbują wspólnie stworzyć zarys opowieści, w której – za pośrednictwem fikcyjnych postaci – będą mogli rozwiązać drażliwy dla nich problem. Zajęcia zakończy ewaluacja.
Plakat w kolorach: biały, fioletowy. Po prawej stronie kilka książek poukładanych jedna na drugą, po lewej stronie informacje dotyczące wydarzenia zapisane czerwoną czcionką. Pod tym tekstem rysunek różdżki, zakończonej gwiazdką.
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Pętla indukcyjna
Pętla indukcyjna
Przedprzewodnik
Przedprzewodnik