Spektakl: Księżycowe opowieści

Stacjonarne
Kategoria: Teatr
Data
8 października
Godzina
16:30 - 17:30
Czas trwania
1 h
Organizator
Miejsce
Teatr Maska w Rzeszowie
Wolnych 20 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Bilety dla uczestników FKBB (rezerwacje przez stronę festiwalu) - 25 zł.
Zarezerwowane bilety muszą być wykupione w kasie teatru najpóźniej na 3 dni przed niedzielnym spektaklem, tj. do czwartku do godz. 12:00.
Kasa teatru czynna wt. – pt. od 8:00 do 12:00 oraz w niedz. na godzinę przed spektaklem.

Dostępne są też bilety poza tymi zarezerwowanymi dla FKBB.
Zwykłe ceny biletów (poza pulą biletów festiwalowych):
• normalne – 30 zł
• ulgowe – 25 zł (ulga przysługuje emerytom oraz dzieciom i młodzieży za okazaniem legitymacji uprawniającej do zniżki )
Bilety można rezerwować w Biurze Organizacji Widowni od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 osobiście lub telefonicznie:
• 17 85 20 614
• 17 85 01 360
• 17 85 01 365
Zarezerwowane bilety muszą być wykupione w kasie teatru najpóźniej na 3 dni przed niedzielnym spektaklem, tj. do czwartku do godz. 12:00.
Kasa teatru czynna wt. – pt. od 8:00 do 12:00 oraz w niedz. na godzinę przed spektaklem.

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

5 października 12:00
Opis: Nastoletnia wampirka, Mina ze swoją kilkusetletnią babcią Baronową po raz kolejny muszą uciekać z miejsca, które zdążyło stać się ich domem. Szukają nowego schronienia, gdzie ludzie nie będą zagrażać ich egzystencji i na nie polować. Ciągle się ukrywają. Wszędzie czują się obce i inne.
Trafiają do pełnej legend Transylwanii, gdzie na przekór swoim obawom, przeżyją przygodę życia. Poznają prawdziwych przyjaciół, którzy pomogą oswoić im najgorsze potwory z księżycowych opowieści... Ludzi. Bo ludzie nie są wcale tacy straszni.
Przyjaciołom uda się coś, co wydaje się niemożliwe - powstrzymają deweloperów i uratują las, schronienie dla wszystkich szukających spokoju i wyciszenia.

"Księżycowe opowieści" - musical lalkowy
tekst: Aleksandra Zielińska
reżyseria: Tomasz Kaczorowski
scenografia: Marta Ożóg
muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Obsada:
Anna Kukułowicz, Anna Złomańczuk, Jadwiga Domka, Natalia Zduń, Kamil Dobrowolski, Bogusław Michałek.

Czas trwania spektaklu: 60 minut
Informacje o finansowaniu Powstanie spektaklu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Dostępność do wydarzenia została dofinansowana z budżetu Festiwalu Kultury bez Barier.
Dostępność wydarzenia dofinansowana przez Festiwal Kultury bez Barier
Zdjęcie ze spektaklu. Przedstawia aktorkę animującą lalkę teatralną. Na scenie panuje półmrok z niebieską poświatą. Aktorka ma ciemną,  starodawną sukienkę, kamizelkę i potarganą fryzurę. Jej twarz jest zwrócona do przodu i wyraża przestrach, oczy są ukryte w cieniu. Aktorka trzyma lalkę przodem do siebie i nieco ją przytula. Twarz lalki jest jasno oświetlona, duża, blada z wyrazistymi, wielkimi oczami i długimi namalowanymi rzęsami. Z jej kształtnych ust wystają nieduże kły. Lalka patrzy w lewo. Ubrana jest w czerwoną sukienkę w kratkę z eleganckim kołnierzem z koronką.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Słuchawki wyciszające
Słuchawki wyciszające
Języki na wydarzeniu: polski