Spotkanie, Wykład, Zwiedzanie: Izabela Walczak Tożsamość – wystawa tkaniny artystycznej

Stacjonarne
Kategoria: Galeria
Data
5 października
Godzina
17:00 - 19:00
Czas trwania
2 h
Organizator
Miejsce
Galeria Test
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach:
Opis: W swoich dziełach autorka Izabela Walczak odnosi się do związków pomiędzy naturą a człowiekiem. Za pomocą struktur i określonej materii tkackiej bada relacje pomiędzy wewnętrznym światem człowieka a zewnętrznością i współczesnym, pełnym lęku i niespełnienia światem. Artystkę intryguje złożoność, niepowtarzalność i jednostkowość tych zależności. Walczak operuje minimalistycznymi formami, stosując przy tym maksymalizm wyrazu multiplikowanych faktur. W swoich tkaninach artystka wykorzystuje charakterystyczną naturę wybranego, często naturalnego lub pochodzącego z odzysku, tworzywa. Oprowadzać po wystawie będzie Natalia Siuchta, zaś "Tłumaczki PJM" będą tłumaczyć z PJM na język foniczny.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych światem sztuki, zarówno osoby początkujące w temacie, jak i znawców oraz koordynatorów.
Oprowadzanie będzie połączone z dyskusją na tematy związane z tkaniną i sztuką oraz stworzy okazję do dzielenia się swoimi myślami i refleksjami z innymi uczestnikami.
Napisy na białym tle: IZABELA WALCZAK Tożsamość, tkanina artystyczna. 7.09-11-10.2023. Logo Galerii Test. Po prawej stronie granatowa praca artystki przypominająca skrzydło.
Prowadzenie w polskim języku migowym
Prowadzenie w polskim języku migowym
Języki na wydarzeniu: prowadzenie w polskim języku migowym (PJM)
Tłumaczenie na żywo na język: język polski