Spotkanie, Warsztaty, Koncert: Koncert w ciemności i spotkanie z artystami

Stacjonarne
Kategoria: Muzyka
Data
7 października
Godzina
18:00 - 20:00
Czas trwania
2 h
Organizator
Miejsce
Kino Bajka – Centrum Aktywności Lokalnej w Kluczborku
Wolnych 184 miejsc
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie kina Bajka po dokonaniu rezerwacji przez stronę Festiwalu.

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

5 października 18:00
Opis: Koncert na żywo muzyki jazzowej.
Artyści (wśród nich są osoby z niepełnosprawnością) grają i śpiewają w całkowitej ciemności. Koncert poprowadzi osoba niewidoma.
Widownia jest absolutnie pozbawiona światła. Widzowie nie mogą wynosić żadnych źródeł światła. Chcemy stworzyć laboratorium i warunki podobne do tych, które otaczają osoby niewidzące, a uczestnicy wiedzą, że biorą udział w eksperymencie. Zarówno Widzowie, jak i Artyści.
Jest to swego rodzaju eksperyment na samym sobie, ale przede wszystkim doświadczanie świata osób z niepełnosprawnością.
Tworzenie laboratoryjnych warunków daje szansę doświadczenia choć w minimalnym stopniu codzienności osób żyjących z dysfunkcjami. Empiryczne i sensualne próby mocniej przemawiają do wyobraźni niż słowa, wzmacniają poczucie solidarności i współodczuwania. Akceptacji i tolerancji.
Po wydarzeniu zapraszamy na nieformalne spotkanie/ rozmowę/ integrację w sali i foyer kina. Rozmowa, jak i koncert, służy poznaniu twórczości osób niewidzących.

Ostrzeżenia Na sali panować będzie całkowita ciemność. Widzowie wprowadzani są na salę przez przewodnika, są asekurowani.
W czasie koncertu na sali jest obsługa widowni dbająca o bezpieczeństwo i komfort uczestników koncertu.
Informacje o finansowaniu Środki własne
Plakat. Tytuł wydarzenia i data, tło jest gradientem fioletowo-czarno-różowym.